Jdi na obsah Jdi na menu

  Zateplování fasád

zatepleni-2-kopie-kopie.jpg

Jednorázovým zateplením se sníží energetická náročnost domu až o 50 % a tím trvale klesne každoroční výdaj na vytápění, který tvoří jednu z nejvýraznějších položek provozních nákladů na chod domácnosti. Snížená spotřeba energie na vytápění také umožní instalovat menší a tudíž levnější zdroj tepla (kotel, zásobník paliva, výměník). Jednou z nesporných výhod je i zkrácení délky topné sezóny.

„Přesto, že majitelé objektů v České republice si význam zateplení již pomalu uvědomují, stále zůstává přes 200 milionů m2 obvodových stěn nezateplených. Přitom úspory mohou ročně dosáhnout několika tisíc korun a navíc jsou peníze investované do zateplení lépe zhodnocené než při uložení v bance," vysvětlil Pavel Zemene.


Zateplení dlouhodobě vede k úsporám za energie

Na přelomu tisíciletí se stavěly budovy s průměrnou spotřebou energie kolem 150 kWh/m2 za rok. Již dnes se i díky zateplení pohybujeme mezi 100 až 120 kWh/m2. A budoucí potenciál je obrovský - v příštím desetiletí se můžeme dostat na pouhých 20 kWh/m2. "Při současných cenách energií, kdy v lednu činila průměrná cena za kWh 4,64 Kč, tak mohou úspory za elektrickou energii při průměrné velikosti bytu 70 m2 dosáhnout téměř 26 000 korun ročně," uzavřel Pavel Zemene.

 

zatepleni-1-kopie.jpg

 

 
 

 

 
Otevřít dotazník v novém okně